آتشی جدید به جان آمریکای زخمی از خشونت های نژادی، یک جوان سیاه پوست دیگر قربانی خشونت پلیس آمریکا

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، در حالی که آمریکا از بحران جورج فلوید کمر راست نکرده قتل یک جوان سیاه پوست دیگر در شهر آتلانتا بنزینی بر آتش اعتراضات ضدنژادپرستی پاشید.

آتشی جدید به جان آمریکای زخمی از خشونت های نژادی، یک جوان سیاه پوست دیگر قربانی خشونت پلیس آمریکا

در بحبوحه بحران اعتراضات سراسری در آمریکا پس از قتل جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا، بار دیگر شلیک مرگبار پلیس آمریکا در شهر آتلانتا (مرکز ایالت جورجیا آمریکا) به یک مرد سیاه پوست منجر به بروز اعتراضات گسترده از سوی جنبش ضدنژادپرستی در این شهر شده است.

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، در حالی که دولت آمریکا از بحران اخیر پس از کشته شدن جورج فلوید خلاصی نیافته، وقوع اتفاقی مشابه در شهر آتلانتا اوضاع این شهر را به هم ریخت و رییس پلیس را از بیم واکنش های احتمالی معترضان ضدنژادپرستی مجبور به استعفا کرد.

رِیشارد بروکس مرد سیاه پوست 27 ساله اهل آتلانتا در پارکینگ یک رستوران در این شهر در اثر شلیک یک مامور پلیس به قتل رسیده است.

تصاویری از رِیشارد بروکس جوان 27 ساله کشته شده در شلیک پلیس شهر آتلانتا

براساس اعلام منابع پلیس آتلانتا ، این جوان سیاه پوست آمریکایی آدینه شب در پارکینگ رستورانی در شهر آتلانتا در داخل خودروی خود خوابیده بوده که 2 مامور پلیس به سمت خودروی او رفتند و از او خواستند تا تست الکل بدهد.

مقاومت بروکس برای انجام تست الکل منجر به مشاجره او با ماموران پلیس شده و بر اساس تصاویری که از صحنه درگیری ضبط شده بروکس با برداشتن دستگاه شوک الکتریکی یکی از ماموران پلیس از صحنه فرار نموده و از دید دوربین خارج می گردد و سپس مامور پلیس به دنبال او از صحنه خارج می گردد و بلافاصله شلیک 3 گلوله به گوش می رسد.

صحنه درگیری و فرار بروکس از دست پلیس در شب حادثه/ برگرفته از فیلم ویدئویی

مامور پلیس از پشت سر بروکس را هدف گلوله قرار می دهد و بروکس زخمی پس از انتقال به بیمارستان جان می سپارد. بروکس پدر 3 دختر است.

دو مامور پلیسی که آدینه شب با بروکس درگیر شدند

پس از انتشار فیلم مشاجره بروکس با پلیس و خبر کشته شدن یک جوان سیاه پوست دیگر به دست پلیس، معترضان دیروز (شنبه) در شهر آتلانتا تظاهرات کردند و اعتراضات به قتل بروکس نیز به اعتراضات زنجیره ای به قتل جورج فلوید افزوده شد.

دیشب تظاهرات در محله های جنوب شرقی شهر آتلانتا (محل قتل بروکس) به خشونت و آشوب انجامید و معترضان با آتش زدن ساختمان رستوران محل درگیری بروکس با پلیس، خشم خود را از رفتار خشن پلیس آمریکا با سیاهان، نشان دادند.

آتش زدن محل قتل بروکس به دست پلیس از سوی معترضان در شهر آتلانتا/ سی ان ان

خانم اریکا شیلد رییس پلیس شهر آتلانتا پس از برپایی تظاهرات دیروز معترضان مجبور به استعفا شده است و دیروز شهردار آتلانتا اظهار داشت رییس پلیس استعفای خود را اعلام نموده است.

اریکا شیلد رییس پلیس مستعفی شهر آتلانتا/عکس آرشیوی/ آسوشیتدپرس

همچنین اداره پلیس آتلانتا اعلام نموده پلیسی را که به بروکس شلیک نموده از کار معلق نموده است.

اعتراضات سراسری دیروز و دیشب در شهر آتلانتا در پی مرگ بروکس 27 ساله به دست پلیس

فشار زانوی پلیس آمریکا مرد سیاه پوست را کُشت/4 مامور پلیس اخراج شدند (+عکس)

تظاهرات جهانی در اعتراض به مرگ یک سیاهپوست در آمریکا (+عکس)

ادامه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا (+عکس) / ترامپ: با آغاز خشونت تیراندازی می کنیم

منبع: عصر ایران

به "آتشی جدید به جان آمریکای زخمی از خشونت های نژادی، یک جوان سیاه پوست دیگر قربانی خشونت پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتشی جدید به جان آمریکای زخمی از خشونت های نژادی، یک جوان سیاه پوست دیگر قربانی خشونت پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید