آخرین اخبار از افزایش حقوق کارگران در سال 99 ، پایه حقوق احتمالا چقدر می شود؟

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، به گزارش تجارت نیوز، هرچند هر ساله تا پیش از پایان سال میزان افزایش حقوق کارگران اعلام می شد اما امسال این اتفاق نیفتاد و به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است در نیمه نخست فروردین ماه امسال میزان افزایش حقوق کارگران تعیین شود.

آخرین اخبار از افزایش حقوق کارگران در سال 99 ، پایه حقوق احتمالا چقدر می شود؟

طبق ماده 41 قانون کار شورای عالی کار شامل سه کننده دولت، سه کننده کارگر و سه کننده کارفرما هرساله بر اساس دو مولفه تورم و سبد هزینه خانوار، میزان افزایش حداقل حقوق کارگران را تعیین می کنند.

اما در امسال هرچند تا روزهای پایانی سال 98 جلسات شورای عالی کار ادامه داشت اما در نهایت تصمیم گیری به سال 99 موکول شد.

به گفته محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نیمه نخست فروردین ماه سال 99 حداقل مزد کارگران در سال 99 تعیین خواهد شد.

در حال حاضر حداقل حقوق کارگران 1.5 میلیون تومان است و هرچند با احتساب آخرین تورم اعلامی توسط مرکز آمار ایران یعنی 35 درصد، ممکن است حداقل مزد با این میزان افزایش به دو میلیون تومان برسد اما کننده های کارفرمایان معتقدند در مقطع فعلی کارفرمایان شرایط سختی را پیش رو دارند.

با این حال پیشنهاد کنندگان کارگری حداقل مزد 2.8 میلیون تومانی برای سال 99 است. این پیشنهاد در حالیست که میزان افزایش حقوق کارمندان دولتی برای سال 99 نیز معادل 15 درصد پیش از این تعیین شده است. آیا کنندگان کارگری و کارفرمایی به همراه دولتمردان می توانند در نیمه نخست فروردین ماه امسال تصمیم نهایی درباره میزان افزایش حقوق کارگران را بگیرند.

منبع: تجارت نیوز

به "آخرین اخبار از افزایش حقوق کارگران در سال 99 ، پایه حقوق احتمالا چقدر می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از افزایش حقوق کارگران در سال 99 ، پایه حقوق احتمالا چقدر می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید