اجرای دو طرح ترافیکی پایتخت از امروز، جزئیات تغییرات

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، خاتمه پس از کش وقوس های فراوان از ساعت 8:30 صبح امروز (شنبه) طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در پایتخت اجرا می گردد.

اجرای دو طرح ترافیکی پایتخت از امروز، جزئیات تغییرات

به گزارش وبلاگ پاتوق 19 به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور و نگرانی هایی که بابت افزایش سرعت انتقال این ویروس به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی وجود داشت، تصمیم بر آن شد تا طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در پایتخت اجرا نگردد تا از تراکم جمعیت در شبکه حمل و نقل عمومی جلوگیری گردد.

این فرایند از شروع سال 99 تا روز گذشته ادامه داشت و در این بین گرچه چند باری صحبت از اجرای دوباره طرح ترافیک در معابر تهران شده بود اما هربار با ورود مستقیم ستاد ملی مقابله با کرونا این تصمیم به تعویق افتاده و اجرا نشده بود تا این که با هماهنگی های صورت گرفته، تصمیم بر آن شد تا طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از صبح روز شنبه، 17 خردادماه با یک سری تغییر در ساعت اجرا، اجرایی گردد.

سردار محمدرضا مهماندار، رییس پلیس راهور تهران عظیم در این باره گفت: با هماهنگی های صورت گرفته میان شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بر آن شد تا دو طرح ترافیکی که اجرای آن در پایتخت متوقف شده بود، دوباره و از امروز، شنبه 17 خردادماه اجرایی گردد.

وی درباره شیوه اجرای طرح و تغییرات اتفاق افتاده در آن نیز گفت: فعلا و به طور موقت بنا شد تا هر دو طرح ترافیکی به جای ساعت 6:30 از ساعت 8:30 صبح شروع گردد و در ساعت 16 نیز به انتها برسد. به این ترتیب افراد می توانند همچنان برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی با خودروی شخصی وارد این محدوده شوند. همچنین برای رعایت حال کارمندان وافرادی که ساعت کارشان زودتر به انتها می رسد، امکان خروج از طرح ترافیک برای افرادی که قبلا وارد این محدوده شده اند، از ساعت 14 و برای یک بار ممکن است.

رییس پلیس راهور تهران عظیم با بیان این که تغییری در محدوده اجرای طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) اعمال نشده است، گفت: طبیعی است که ورود خودروهای غیرمجاز در ساعت اجرای طرح مشمول جریمه خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "اجرای دو طرح ترافیکی پایتخت از امروز، جزئیات تغییرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای دو طرح ترافیکی پایتخت از امروز، جزئیات تغییرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید