بازگشایی مدارس گیلان به مدت یک ماه از 27 اردیبهشت

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان، با بیان اینکه مدارس پس از ضدعفونی کردن از 27 اردیبهشت ماه به مدت یک ماه برای برطرف اشکال بازگشایی می شوند و حضور دانش آموزان اختیاری است.

بازگشایی مدارس گیلان به مدت یک ماه از 27 اردیبهشت

ارسلان زارع در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، با قدردانی از همکاری های مردم برای اجرای تصمیمات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا، اظهار کرد: نتایج قابل قبول این همکاری، دستیابی به ثبات نسبی و مدیریت این بیماری در استان و کاهش تعداد نفرات بستری در بسیاری از شهرستان هاست.

وی با بیان اینکه همچنان از مردم مطلع و فهیم استان انتظار رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نیز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را داریم، اضافه کرد: رعایت دقیق توصیه های مراقبتی در همه زمینه ها، باعث می گردد تا شاهد افزایش مناطق سفید استان و بازگشایی اماکن مذهبی و دیگر مکان ها باشیم.

استاندار گیلان، به درخواست بیمارستان ها در سطح کشور و استان طی روزهای گذشته مبنی بر ضرورت اهدای خون توسط مردم اشاره نمود و گفت: خوشبختانه با استقبال مردم گیلان در روز گذشته اهدای خون نسبت به روز ماقبل 95 درصد افزایش داشته که انتظار می رود این مراجعه با توجه به احتیاج ضروری به گروه های مختلف خونی در روزهای آینده به ویژه شب های قدر استمرار یابد.

زارع، همچنین با اشاره به در پیش بودن شب های قدر، به صداوسیمای مرکز استان تاکید نمود با پخش مراسم های مناجات در مکان هایی تعیین و با جمعیتی معدود، حال و هوای معنوی این شب ها را برای مردم در منازل زنده نگاه دارد و یادآور شد: البته بازگشایی مساجد و بقاع متبرکه برای برگزاری آیین های این مناسبت ارزشمند، طبق مصوبه ستاد ملی تصمیم گیری می گردد.

وی با بیان اینکه مدارس با حضور معلمان و مدیران از 27 اردیبهشت ماه به مدت یک ماه برای برطرف اشکال بازگشایی می گردد و حضور دانش آموزان اختیاری است، مطرح کرد: ضد عفونی کردن مدارس، ضرورت دارد و در این بخش از ظرفیت سپاه، نیروی زمینی ارتش، شهرداری ها و دهیاری ها با همکاری شبکه های بهداشت استفاده می گردد.

استاندار گیلان، همچنین دغدغه پرستارانی که به صورت قرارداد کوتاه مدت در ایام شیوع کرونا با بیمارستان ها همکاری نموده اند، را قابل پیگیری خواند که این اهتمام در استان وجود دارد.

زارع، به دستگاه های مالی که رسالت مهمی در دوران پساکرونا دارند، تاکید نمود که با مشارکت و همکاری فعالان بخش خصوصی، بکوشند چرخ اقتصاد و اشتغال کشور با سرعتی بیشتر به حرکت درآید و با اشاره به نگرانی بعضی صاحبان مشاغل به منظور بهره مندی از تسهیلات کم بهره دولت، گفت: با توجه به اینکه در قالب 13 رسته اصلی اعلام شده از سوی دولت بالغ بر صدها زیررسته پیش بینی شده، جای نگرانی برای صاحبان مشاغل نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازگشایی مدارس گیلان به مدت یک ماه از 27 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس گیلان به مدت یک ماه از 27 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید