به حیات وحش پناه دهید، کدام حیات وحش در برف به پایین دست می آیند؟

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، خبرنگاران/سمنان مدیرکل محیط زیست استان سمنان از مردم حاشیه زیست گاه های این استان خواست که به حیات وحشی که در روزهای سرد برفی به حاشیه روستاها روی می آورند، پناه داده و به محض رویت حیات وحش مراتب را به حفاظت محیط زیست استان اطلاع دهند.

به حیات وحش پناه دهید، کدام حیات وحش در برف به پایین دست می آیند؟

امیر عبدوس در گفت وگو با وبلاگ پاتوق 19 با اشاره به بارش سنگین برف در بعضی ارتفاعات و زیستگاه های این استان اظهار کرد: سامانه سراسری 1540به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی در مورد حیات وحش و تخلفات شکار و صید و همچنین تخلفات مرتبط با آلودگی هوا است.

وی با بیان اینکه برودت هوا و بارش برف در ارتفاعات سبب می گردد که بعضی حیات وحش برای یافتن غذا به مناطق پایین دستی بیایند توضیح داد: این حیات وحش معمولا به حاشیه مناطق مسکونی روی می آورند بنابراین از مردم این مناطق درخواست می کنیم در وهله نخست به آنها پناه دهند و اجازه دهند چند روزی از مناطق حاشیه این مناطق تغذیه نمایند و دوم به محض اطلاع از وجود حیات وحش در منطقه، همکاران ما و محیط بانان را در جریان قرار دهند.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان ادامه داد: محیط بانان محیط زیست استان به محض دریافت گزارش در این زمینه در منطقه حضور می یابند و ضمن حفاظت از آنها، با توزیع دستی علوفه، تغذیه آنها را فراهم خواهند کرد.

عبدوس با بیان اینکه انتظار می رود مردم محلی هرگونه تخلف احتمالی را به محیط زیست اطلاع دهند اضافه کرد: محیط زیست در صورت اطلاع از حضور حیاط وحش در حاشیه روستاها، می کوشد که فضایی فراهم کند تا این حیات وحش بتوانند چند روزی را در این مناطق سپری نمایند.

وی در پاسخ به این پرسش وبلاگ پاتوق 19 که معمولا چه گونه هایی در این ایام به حاشیه مناطق مسکونی پناه می آورند اظهار کرد: بیشتر آن دسته از حیات وحشی که در ارتفاعات بسیار بلند زندگی می نمایند با افزایش برودت هوا و بارش سنگین برای یافتن غذا به مناطق حاشیه زیستگاه ها پناه می آورند. حیات وحشی همچون کل، قوچ و بز و میش وحشی معمولا با افزایش بارش برف به منظور یافتن علوفه به مناطق پایین دست می آیند.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان همچنین در پاسخ به پرسش وبلاگ پاتوق 19 در مورد اقدامات این اداره کل در چنین شرایطی گفت: محیط زیست معمولا در چنین شرایطی به توزیع دستی علوفه در زیستگاه ها می پردازد تا حیات وحش در این شرایط بتوانند غذای خود را تامین نمایند. ضمن اینکه با افزایش گشت ها سعی می کنیم فضای امن تری برای حیات وحش فراهم کنیم و با تخلفات احتمالی به شدت برخورد می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "به حیات وحش پناه دهید، کدام حیات وحش در برف به پایین دست می آیند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به حیات وحش پناه دهید، کدام حیات وحش در برف به پایین دست می آیند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید