خبرنگاران فرماندار میانه بر آموزش پیشیگری از کرونا در روستاها تاکید کرد

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، تبریز- خبرنگاران- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان میانه بر آموزش روشهای پیشگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا در روستاها تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت دهیاری ها و شوراهای اسلامی در مناطق روستایی برای اطلاع رسانی، آموزش و کنترل بیشتر استفاده کرد.

خبرنگاران فرماندار میانه بر آموزش پیشیگری از کرونا در روستاها تاکید کرد

محمدرضا مشایخی روز یکشنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان میانه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور که بحران جهانی است، گفت: باید با اتخاذ تمهیدات و ارائه امکانات از شیوع این ویروس جلوگیری نموده و همچنین از بار روانی مردم کاست.

وی با تاکید بر برنامه ریزی صحیح به منظور مقابله با هرگونه شرایط بحرانی افزود: باید با بهره گیری از تجربیات، بکارگیری تمامی عوامل بهداشتی، اورژانس، امداد و نیروهای نظامی و انتظامی همچنین هماهنگی بین دستگاهی و کار کارشناسانه مقدمات مقابله با هرگونه بحران احتمالی در شهرستان را فراهم کنیم.

وی با اشاره بر لزوم آمادگی هر چه بیشتر ستاد بحران شهرستان در موضوع کرونا با موضوع شبکه بهداشت و درمان، مسائل ایمنی، آگاه سازی، اطلاع رسانی و آموزش را از مهمترین وظایف تخصصی این مرکز عنوان نموده گفت: آماده سازی بیمارستان برای افراد مشکوک، کنترل اورژانس ها، داروخانه ها، میزان موجودیت مواد ضدعفونی در داروخانه ها از مهمترین وظایف شبکه بهداشت و درمان است.

فرماندار ویژه میانه خواستار آمادگی شهرداری برای کنترل پایانه مسافری که یکی از مکانهای پرتردد به شمار رفته، همچنین سرویس ها و مکان های عمومی سطح شهر شد.

وی از رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نیز خواست تا بر نظارت و کنترل خود بر غذاخوریها، رستوران ها و فست فودها، نانوایی ها، صنوف مختلف بویژه سوپرمارکتها و هایپرمارکتها با همکاری اماکن و شبکه بهداشت و درمان بیافزایند.

مشایخی کنترل ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی را در کنترل شیوع مهم خواند و افزود: کنترل شیوع در بین ادارات خدمات رسان، مکان های نظامی و انتظامی، ایستگاه راه آهن و قطارها با امکان تردد بالا ضروری بوده و واحدهای بهداشتی و درمانی مراکز نظامی و انتظامی باید به شکل مدیریت بحران در سطح شهرستان به کمک شبکه بهداشت و درمان بشتابند.

وی همچنین بر ضرورت کنترل مساجد از سوی هیئت امنای مساجد، اوقاف و تبلیغات اسلامی تاکید کرد و خواستار تعطیلی بازارچه روز شهرستان شد.

فرماندار میانه گفت: مدارس، دانشگاهها و آموزشگاههای زیرمجموعه آموزش و پرورش و آموزشگاههای خصوصی نیز باید با موضوع آموزش و پرورش به کمک شبکه بهداشت و درمان ضدعفونی شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندار میانه بر آموزش پیشیگری از کرونا در روستاها تاکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار میانه بر آموزش پیشیگری از کرونا در روستاها تاکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید