خواص لینگوبری؛ توت جاودانگی

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، آب دانه های لینگوبری فشار خون را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد و بر کار عروق تأثیر مثبتی می گذارد. هر چند نمی توان آب لینگوبری را جایگزین دارو کرد، اما می توان آن را به فهرست غذایی اضافه نمود.

خواص لینگوبری؛ توت جاودانگی

به عقیده دکتر ان کویمیاکی، آب دانه های لینگوبری به کاهش فشارخون کمک می کند و باعث بهبود کار عروق می شود. این پزشک آزمایشاتی روی موش های آزمایشگاهی به انجام رساند و متوجه شد که آب دانه های لینگوبری فشار خون را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد و بر کار عروق تأثیر مثبتی می گذارد. هر چند نمی توان آب لینگوبری را جایگزین دارو کرد، اما می توان آن را به فهرست غذایی اضافه کرد.

دانه Lingonberry در طبیعت در مناطق تندرا و جنگل توزیع می شود. lingonberry بیش از یک قرن پیش در آمریکا شروع به کشت کرد. در همین زمان، اولین ظهور انواع مختلف این فرهنگ رخ داد. در اروپا، این گیاه فقط در دهه شصت قرن گذشته شروع به کشت کرد. تا به امروز، در لیتوانی، روسیه، بلاروس و آلمان، لیمونبرگ های دارویی یا معمولی در مقیاس صنعتی رشد می کنند.

مدتهاست که شناخته شده است که میوه های lingonberry خاصیت درمانی دارند؛ بنابراین، قبل از آن توت جاودانگی نامیده می شد، زیرا می تواند بسکمک از بیماری ها را درمان کند. ارزش اصلی لنگونبرگ این است که حاوی مقدار زیادی ویتامین A.، E.، B. و C. است.

انواع توت ها همچنین حاوی اسید های آلی (سیتریک، مالیک، اگزالیک، بنزوئیک و سالیسیلیک)، مواد معدنی مانند منگنز، منیزیم، پتاسیم هستند. آهن، کلسیم و فسفر و همچنین نشاسته، مونو- و دی سکارید ها، فلاونوئید ها و مواد دیگری که بدن انسان به آن نیاز دارد.

این گیاه برای استفاده در درمان بیماری عروق کرونر قلب توصیه می شود، زیرا میوه های آن شامل نمک های مس، کروم و مواد معدنی است. همچنین لینگوبری برای افرادی که قند خون بالایی دارند توصیه می شود، زیرا به کاهش قند خون و فشار خون کمک می کند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "خواص لینگوبری؛ توت جاودانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص لینگوبری؛ توت جاودانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید