زخم پوش های حامل دارو بدون احتیاج به تعویض ساخته شد

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در پژوهشی پیروز به ساخت زخم پوش های بدون احتیاج به تعویض و حامل دارو برای بهبود زخم های حاد (مانند زخم های ناشی از سوختگی، دیابت) شد.

زخم پوش های حامل دارو بدون احتیاج به تعویض ساخته شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ پاتوق 19 به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، حامد باقری عضو هیأت علمی دانشکده علوم و فناوری های بین رشته ای دانشگاه تربیت مدرس در مورد ویژگی های این زخم پوش گفت: این زخم پوش ها زیست تخریب پذیر و از جنس پلی لاکتیک اسید و پلی اتیلن گلایکول (PLA- PEG) با قابلیت انعطاف و نرمی بالا هستند. این زخم پوش ها با دارا بودن قدرت حمل انواع داروهای مورد احتیاج، زمینه را برای ترمیم و بهبود زخم های حاد مانند زخم های سوختگی، زخم بستر و زخم های دیابتی فراهم می نماید.

وی خاطر نشان کرد: در یک زخم پوش نرمی و انعطاف پذیری به همراه تخریب پذیری در مدت زمان مورد نظر، بسیار حائز اهمیت است که ترکیب PLA-PEG می تواند این مهم را به خوبی فراهم آورد. همچنین به دلیل جنس ماده، انواع داروهای مورد احتیاج را می توان بر روی این زخم پوش ها بار گذاری کرد.

لازم به ذکر است این اختراع با عنوان پچ پوستی رها کننده دارو از جنس پلی لاکتیک اسید و پلی اتیلن گلایکول (PLA- PEG) به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "زخم پوش های حامل دارو بدون احتیاج به تعویض ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زخم پوش های حامل دارو بدون احتیاج به تعویض ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید