سخنگوی طالبان: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، سخنگوی طالبان هر گونه توافق و آتش بس با آمریکا در مذاکرات اخیر را رد و بر خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید نمود.

سخنگوی طالبان: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پاتوق 19، طالبان هر گونه توافق و آتش بس با آمریکا در مذاکرات اخیر را رد و بر خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید نمود.

ذبیح الله مجاهد، گفت: تا به امروز صحبتی در خصوص توافق و یا آتش بس صورت نگرفته مذاکرات فعلا متوقف است و صحبت های مطرح شده مبنی بر این که در مذاکرات توافقی انجام شده صحت ندارد.

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به تازگی گفته بود: ما با طالبان درمورد آتش بس و کاهش خشونت بحث می کنیم، پیشنهاد آتش بس به آنها داده شده و منتظر جواب از سوی طالبان هستیم.

اما ذبیح الله مجاهد در واکنش به این سخنان زلمی خلیل زاد به فارس گفت: فعلا مذاکرات متوقف است و هیچ گونه صحبتی در خصوص آتش بس و توافق صورت نگرفته است و بحث در این مورد به ادامه مذاکرات که قرار است به زودی از سر گرفته گردد بستگی دارد.

سخنگوی طالبان تاکید نمود: هیچ گونه صحبتی مبنی بر آتش بس و توافق واقعیت ندارد و من هیچ گونه بحث روی آتش بس و توافق را تایید نمی کنم.

وی اضافه کرد: آتش بس، پس از انتها اشغال افغانستان امکان پذیر است و بعد از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان، افغان ها بین خود گفت وگو خواهند کرد و ممکن است در این مورد تصمیم گیری گردد.

وی در خصوص اظهارات دولت افغانستان مبنی بر توافق این کشور با آمریکا مبنی بر خروج 4 هزار نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: اخراج نیروهای امریکایی از افغانستان لازم است و باید همه آمریکایی ها از افغانستان خارج شوند چرا که حضور آنها باعث تدارم جنگ در کشور ما شده است.

مجاهد خاطر نشان ساخت: مشکل افغانستان زمانی حل می گردد که همه نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سخنگوی طالبان: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی طالبان: آمریکا باید از افغانستان خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید