طالبان: اقدامات دولت افغانستان برای آزادی زندانیان کافی نیست

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با اشاره به آزادی زندانیان این گروه توسط دولت افغانستان تاکید نمود که این اقدامات کافی نیست.

طالبان: اقدامات دولت افغانستان برای آزادی زندانیان کافی نیست

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ پاتوق 19، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که در طی سه روز گذشته 300 نفر از زندانیان این گروه توسط دولت افغانستان آزاد شده اند و طالبان ضمن استقبال از این اقدام آن را کافی نمی داند.

وی توضیح داد: فرایند آزادی زندانیان باید تسریع شود تا آن ها از ویروس کرونا نجات داده شودند و راه برای شروع مذاکرات بین الافغانی زودتر هموار شود.

در حالی که طالبان تا به امروز 112 زندانی را آزاد نموده است، سخنگوی این گروه اضافه نمود که طالبان نیز به آزادی زندانیان ادامه می دهد.

روز گذشته نیز صدیق صدیقی سخنگوی اشرف غنی ضمن متهم کردن طالبان به عدم تعهد به فرایند صلح و جدی نگرفتن بحران کرونا از این گروه خواست تا با اعلام آتش بس بشردوستانه موافقت نموده و درگیری ها را متوقف کند.

دولت افغانستان تا به امروز 650 نفر از اعضای طالبان را از زندان آزاد نموده است و براساس فرمان اشرف غنی قرار است با آزادی 850 عضو دیگر این گروه مجموع زندانیان آزاد شده به هزار و 500 نفر برسد و 3 هزار و 500 زندانی به جامانده این گروه بطور تدریجی و مشروط به کاهش محسوس خشونت ها آزاد شوند.

طالبان اما تاکید دارد که همه 5 هزار زندانی این گروه براساس فهرست ارائه شده آن ها از زندان آزاد شوند و آزادی این زندانیان را پیش شرط مذاکرات بین الافغانی قرار داده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: اقدامات دولت افغانستان برای آزادی زندانیان کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: اقدامات دولت افغانستان برای آزادی زندانیان کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید