ظریف و گوترش برای دومین بار ظرف 24 ساعت گذشته تلفنی گفتگو کردند

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه یکشنبه در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ایران گزارشی از اقدامات و تلاش های این سازمان برای تداوم آتش بس در یمن ارائه کرد.

ظریف و گوترش برای دومین بار ظرف 24 ساعت گذشته تلفنی گفتگو کردند

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ پاتوق 19، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه یکشنبه (امشب) 24 فررودین ماه در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گزارشی از اقدامات و تلاش های سازمان ملل متحد برای تداوم آتش بس در یمن ارائه کرد.

در این مصاحبه ظریف نیز ضمن حمایت از تلاش های دبیرکل برای برقراری آتش بس در یمن و با بیان اینکه بحران یمن راه حل نظامی ندارد، برقراری آتش بس پایدار را مقدمه ای برای آغاز فرایند سیاسی حل و فصل بحران یمن خواند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با ارائه گزارشی از تلاش های دیپلماتیک ایران برای حل بحران سیاسی در افغانستان و پیشبرد فرایند صلح در این کشور، جزییاتی از تماس های خود با مقامات این کشور محمد اشرف غنی، عبدالله عبدالله و حنیف اتمر ارائه کرد.(اینجا بخوانید)

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیشب (شنبه) 23 فروردین ماه نیز در مصاحبهیی تلفنی در خصوص آخرین تحولات در یمن و نیز تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان بحث و مصاحبه کردند.

وزیر خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل اول فروردین ماه سال جاری نیز در تماسی تلفنی درباره تحریم های آمریکا به مصاحبه پرداخته بودند.دبیرکل سازمان ملل متحد در آن مصاحبه ضمن ابراز همدردی و همبستگی با ملت ایران بر لزوم رفع تحریم های آمریکا علیه ملت ایران برای مبارزه با کرونا تاکید کرده بود.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن قدردانی از مواضع اعلام شده و کمک نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد بر لزوم برچیده شدن تحریم های غیر انسانی، ظالمانه، غیرقانونی و یکجانبه آمریکا ضد مردم ایران تاکید کرده بود.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه 22 اسفند ماه در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل که رونوشت آن برای روسای سازمان های بین المللی و وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد، بر ضرورت رفع تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید کرده بود.(جزییات بیشتر)

به گزارش فارس، گوترش 15 فروردین ماه نیز طی اظهاراتی از همه طرف ها در یمن دعوت کرده بود که درگیری در یمن را متوقف کرده و دور میز مذاکرات بنشینند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف و گوترش برای دومین بار ظرف 24 ساعت گذشته تلفنی گفتگو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف و گوترش برای دومین بار ظرف 24 ساعت گذشته تلفنی گفتگو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید