وزیر خارجه امارات: بحران با قطر همچنان ادامه دارد

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، وزیر خارجه امارات با بیان این که غیبت امیر قطر در اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض ناشی از ارزیابی منفی از مواضع است، گفت که بحران با دوحه ادامه دارد.

وزیر خارجه امارات: بحران با قطر همچنان ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پاتوق 19 به نقل از روسیا الیوم، انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه، در نخستین واکنش به عدم مشارکت شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، بر تداوم بحران با قطر تأکید کرد.

قرقاش، عصر دیروز در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: با اینکه معتقدم هر بحرانی به سرانجام می رسد و راه چاره های صادقانه و پایدار به نفع منطقه است اما ارزیابی من این است که بحران قطر ادامه دارد. دلیل غیبت امیر قطر از این اجلاس ارزیابی منفی از مواضع است و باید برای حل بحران میان قطر و 4 کشور(عربستان، امارات، بحرین و مصر) ریشه های این بحران حل و فصل گردد.

چهلمین نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض بدون حضور امیر قطر عصر دیروز برگزار گردید؛ نشستی که برای حل بحران روابط دوحه-ریاض امید زیادی به آن بسته شده بود.

بر این اساس، امیر قطر که از سوی پادشاه سعودی رسما به این اجلاس دعوت شده بود، در روز دوشنبه برای حضور در یک مراسم نه چندان مهم، راهی کشور آفریقایی رواندا شد و به نمایندگی از خود، عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی نخست وزیر و وزیر کشور قطر را راهی اجلاس ریاض کرد.

چهار کشور عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر از 5 ژوئن 2017، روابط دیپلماتیک و مالی شان با قطر را به اتهام حمایت این کشور از تروریسم قطع نموده و شروط سیزده گانه ای را برای احیای روابط بر دوحه تحمیل نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر خارجه امارات: بحران با قطر همچنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه امارات: بحران با قطر همچنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید