کشف 387 خودروی صفر کیلومتر در تهران

به گزارش وبلاگ پاتوق 19، تیمور پورحیدری سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، با اشاره به ابلاغیه اخیر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به منظور جلوگیری از احتکار خودروهای صفر و سازماندهی بازار خودرو، توضیح داد: اخیراً گشت مشترک سازمان صمت با سازمان تعزیرات حکومتی و پلیس امنیت مالی در پی گزارشات مردمی سه پارکینگ را آنالیز و طی آن در مجموع 387 دستگاه خودرو سواری صفر کیلومتر کشف شد.

کشف 387 خودروی صفر کیلومتر در تهران

به گفته وی یکی از این پارکینگ ها در منطقه تهرانسر واقع شده بود که حدود 138 دستگاه خودرو فراوریی شرکت سایپا، 87 دستگاه فراوریی شرکت ایران خودرو، 12 خودرو متعلق به شرکت بهمن در آن کشف شد.

پورحیدری از کشف یک پارکینگ دیگر در منطقه مهرآباد تهران اطلاع داد که 30 خودرو ام وی ام فراوری شرکت مدیران خودرو و 30 خودرو متعلق به شرکت های ایران خودرو و سایپا در آن کشف شد.

همچنین به گفته این مقام مسئول پارکینگ سوم در محدوده خیابان انقلاب واقع شده بود که 74 دستگاه خودرو فراوریی شرکت ایران خودرو، 18 دستگاه فراوری شرکت سایپا و سه دستگاه فراوری شرکت بهمن در آن کشف شد.

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران با اشاره به اینکه پرونده های تشکیل شده برای پیگیری قضایی تحویل تعزیرات شده، توضیح داد: بعد از اینکه پرونده ها مشخص تکلیف گردد در صورتی که خودروهای ثبت نامی بوده باشد باید مشخص تکلیف و به صاحبان که ثبت نام کردند تحویل داده گردد، در غیر این صورت در تعزیرات درباره جریمه و فرآیندهای قضایی مشخص تکلیف می گردد.

نظارت بر قیمت ها، در انتظار دستورالعمل

وی همچنین درباره نظارت بر قیمت های اعلام شده جدید برای خودرو نیز گفت که دستگاه های نظارتی منتظر ابلاغ آیین نامه قیمت ها هستند و طی روزهای اخیر در این رابطه مکاتباتی با سازمان حمایت صورت گرفته و درخواست شد که اطلاعات قیمتی در اختیار سازمان های صمت استان ها قرار گیرد تا نظارت بر قیمت هایی که به صورت قطعی اعلام می گردد شروع گردد.

به گزارش ایسنا، در پی افزایش قیمت نجومی در بازار خودرو در نهایت در جلسه روز دوشنبه، 22 اردیبهشت ماه در ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت خودروهای سایپا 23 درصد و قیمت محصولات ایران خودرو 10 درصد افزایش یابد و قیمت خودرو در کف بازار هم شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود باشد.

همچنین در این جلسه مقرر شد محدودیت های جدیدی برای متقاضیان خودرو اعمال گردد، برای مثال هر کدملی فقط یک خودرو می تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد. همچنین متقاضی باید سن بالای 18 سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در 36 ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "کشف 387 خودروی صفر کیلومتر در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 387 خودروی صفر کیلومتر در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید